Artykuł sponsorowany

Ile kosztują nowoczesne pozycjonery spawalnicze?

Ile kosztują nowoczesne pozycjonery spawalnicze?

Nowoczesne pozycjonery spawalnicze to urządzenia, które znacznie ułatwiają i przyspieszają proces spawania. Ich popularność stale rośnie, a wraz z nią pojawia się pytanie o koszt takiego rozwiązania. W tym artykule omówimy, jakie są czynniki wpływające na cenę pozycjonera spawalniczego oraz przedział cenowy, w jakim można je nabyć.

Czynniki wpływające na cenę pozycjonera spawalniczego

Przede wszystkim, cena pozycjonera spawalniczego zależy od jego mocy i wielkości. Większe i mocniejsze urządzenia są zazwyczaj droższe, ale jednocześnie oferują większą wydajność i lepsze rezultaty. Kolejnym czynnikiem wpływającym na cenę jest producent – renomowane firmy, takie jak Fronius czy Lincoln Electric, mogą oferować wyższej jakości produkty, ale także wyższe ceny. Dodatkowo niektóre pozycjonery posiadają dodatkowe funkcje, takie jak zdalne sterowanie czy systemy automatyzacji, co również wpływa na ich wartość rynkową.

Rodzaje pozycjonerów spawalniczych

Na rynku dostępne są różne rodzaje pozycjonerów spawalniczych, które można podzielić na kilka kategorii. Do najbardziej popularnych należą pozycjonery obrotowe, które umożliwiają obracanie elementu spawanego wokół osi, dzięki czemu spawacz może wykonać spaw w dowolnym miejscu bez konieczności zmiany swojej pozycji. Innym typem są pozycjonery manipulacyjne, które oprócz obrotu umożliwiają także przechylanie i przesuwanie elementów. Warto również wspomnieć o pozycjonerach kołyskowych, które są idealne do spawania rur czy zbiorników.

Przedział cenowy pozycjonerów spawalniczych

Cena pozycjonera spawalniczego może się różnić w zależności od jego rodzaju, mocy oraz producenta. Najtańsze modele małych pozycjonerów obrotowych można znaleźć już za około 1000 złotych, jednak ich możliwości mogą być ograniczone. Średniej klasy urządzenia kosztują zazwyczaj od 3000 do 10 000 złotych, oferując większą moc i dodatkowe funkcje. W przypadku profesjonalnych pozycjonerów spawalniczych, zwłaszcza tych wykorzystywanych w przemyśle ciężkim, cena może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Zakup używanego pozycjonera spawalniczego

Jednym ze sposobów na zaoszczędzenie na zakupie pozycjonera spawalniczego jest zdecydowanie się na urządzenie używane. Na rynku wtórnym można znaleźć pozycjonery spawalnicze w atrakcyjnych cenach, często nawet o połowę niższych niż nowe.